Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Koniec dobrej passy Świdniczanki i złej Podlasia, Orlęta Spomlek praktycznie w IV lidze

Autor: Zdjęcie autora lukisz
0 0 A A
Świdniczanka przegrała pierwszy mecz w lidze od 16 marca
Świdniczanka przegrała pierwszy mecz w lidze od 16 marca (fot. Wojciech Szubartowski)

W środę na ośmiu meczach zakończyła się passa meczów bez porażki Świdniczanki. Trzy punkty ze stadionu przy ul. Turystycznej wywiozła Wisłoka Dębica. Jedno spotkanie krócej na przełamanie kiepskiej serii czekali za to w Białej Podlaskiej. Drużyna Artura Renkowskiego wreszcie wywalczyła jednak pełną pulę – w Krośnie pokonała Karpaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 30 minuty było jasne, że „Świdnia” będzie miała duży problem, żeby wygrać drugie domowe spotkanie w tym roku. Dominik Ptaszyński walczył o piłkę z napastnikiem rywali w okolicach środka boiska. Tomasz Bała wziął rywala na plecy, obaj się trzymali, a gracz Wisłoki nisko opuścił głowę, żeby sięgnąć piłki. To samo próbował zrobić Ptaszyński, ale nogą. Trafił rywala, a przyjezdni od razu reklamowali u sędziego, że „kopnął go w twarz”. I ostatecznie Ptaszyński obejrzał „żółtko”, a że było to jego drugie upomnienie, to wyleciał z boiska.

Mimo wszystko podopieczni Łukasza Gieresza potrafili być groźni pod bramką rywali. Nieźle zza pola karnego uderzył chociażby Patryk Czułowski. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze sprokurowali głupiego karnego, bo byli we trzech przy piłkarzu gości. Paweł Socha obronił strzał Bały, ale pierwszy do piłki dopadł Kacper Maik i głową skierował ją do siatki, a bramkarz miejscowych mógł tylko powiedzieć do słuchu swoim obrońcom, którzy dali się wyprzedzić.

W drugiej połowie ekipa ze Świdnika starała się o wyrównanie do ostatnich sekund spotkania, ale wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Łukasza Gieresza doznali pierwszej porażki od… 16 marca.

Orlęta Spomlek w sobotę, po domowej porażce z Czarnymi Połaniec byli już jedną nogą w IV lidze. W środowy wieczór biało-zieloni jeszcze pogorszyli swoją sytuację. Mecz ze Starem Starachowice zanosił się na bardzo ciężką przeprawę, ale od 24 minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Aleksiei Maidanevich i wydawało się, że goście staną przed szansą przedłużenia szans na utrzymanie. Niestety, znowu nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. A w drugiej połowie jedynego gola dla beniaminka zdobył Szymon Stanisławski, który w sezonie 2017/2018 miał półroczną przygodę w Radzyniu Podlaskim.

Efekt? Drużyna Tomasza Złomańczuka na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma 11 punktów straty do bezpiecznej strefy tabeli. A to oznacza, że jeżeli nie wygra w sobotę z Karpatami Krosno, to już w weekend pożegna się z III ligą.

Przełamania doczekali się za to kibice Podlasia. Bialczanie szybko załatwili sprawę w Krośnie, gdzie między 14, a 18 minutą do siatki gospodarzy trafiali: Damian Lepiarz i Jarosław Kosieradzki. Dzięki temu biało-zieloni wygrali pierwszy raz w lidze od 23 marca.

W środę z kompletu punktów cieszyła się też Chełmianka. Krystian Mroczek zdobył dwa gole, a goście ograli w Sieniawie Sokoła 2:1. Co ciekawe, 30-latek był bardzo skuteczny jesienią, kiedy aż osiem razy pakował piłkę do siatki rywali. Wiosną, przed środową serią gier zdobył tylko jedną bramkę.

Punkt z Krakowa przywiozła za to Avia. Świdniczanie do przerwy przegrywali 0:1, a w drugiej połowie Garbarnia miała kilka szans, żeby poprawić wynik. Nie udało się zamknąć meczu, no to niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 72 minucie Arkadiusz Maj trafił na 1:1. Niedługo później szalę na stronę gości mógł przechylić Mateusz Machała, ale ostatecznie spudłował.

W weekend ciekawe wyzwanie czeka Świdniczankę, która zmierzy się w Krakowie z Wieczystą (sobota, godz. 12). W niedzielę wieczorem Avia podejmie za to Chełmiankę (godz. 17). Podlasie zmierzy się z Wiślanami (niedziela, godz. 13), a Orlęta z Karpatami (sobota, 17).

WYNIKI 30. KOLEJKI

Świdniczanka Świdnik – Wisłoka Dębica 0:1 (Maik 45) * Sokół Sieniawa – Chełmianka Chełm 1:2 (Kiełbasa 31 – Mroczek 21, 70) * Karpaty Krosno – Podlasie Biała Podlaska 0:2 (Lepiarz 14, Kosieradzki 18) * Garbarnia Kraków – Avia Świdnik 1:1 (Opalski 44 – Maj 72) * Star Starachowice – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:0 (Stanisławski 66) * Wiślanie Jaśkowice – KS Wiązownica 2:1 (Gądek 68, Radwanek 75 – Rak 41) * Czarni Połaniec – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (Gębalski 10, Bawor 14, Wiktor 40) * Siarka Tarnobrzeg – Unia Tarnów 3:0 (Orlik, Prusiński, Iwao) * Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 1:0 (Hamed 2)

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Cebularz będzie miał swoje święto. I to już w najbliższy weekend
ZDJĘCIA

Najpopularniejszy lubelski wypiek, czyli placek drożdżowy z makiem i cebulą, będzie miał swoje święto. Smaczna impreza odbędzie się już w najbliższy weekend.

W uroczystościach z okazji rocznicy ślubu uczestniczyli członkowie rodziny jubilatów i zaproszeni goście
JUBILEUSZ

Kamienne gody, czyli 70 lat razem. Jaką mają receptę na szczęśliwe małżeństwo?

Państwo Janina i Marian Szyszka z miejscowości Potoczek w powiecie janowskim, obchodzili kamienne gody. Oboje cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i po 70 latach małżeństwa z optymizmem patrzą w przyszłość.

Zdaniem biegłego ww. numizmaty powinny trafić do zbiorów państwowych jako eksponaty
PRZEMYT

Srebrne dwunominały i unikalny bilon przechwycone na granicy

209 unikatowych monet przechwycili celnicy w Dołhobyczowie. Przemytniczka próbowała wwieść unikalny bilon rosyjski, hiszpański, niemiecki i węgierski. Szczególnie wartościowe są srebrne monety dwunominałowe 15 kopiejek/1 złoty z 1836 roku

Tak się teraz niepotrzebnie zacząłem oglądać do tyłu, bo jeszcze nie mam zamiaru rozstawać się z tym co robię – mówi Leszek Mądzik
WYWIAD

Leszek Mądzik: Ręce, które nie chcą rozstać się z tym światem

Często powtarzam, że scenariuszem moich spektakli są moje zauważenia, kadry zapisane pod powiekami i na kliszy aparatu. – rozmowa z Leszkiem Mądzikiem, który 20 czerwca otworzy w Centrum Scenografii Muzeum Śląskiego w Katowicach wielką wystawę „Światło i mrok”

Ona maluje, on fotografuje
21 czerwca 2024, 20:00

W piątek, 21 czerwca, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym o godzinie 20 rozpocznie się wernisaż malarstwa i fotografii dwójki lubelskich artystów: Małgorzaty Rity Kowalskiej i Marka Janiszewskiego.

Dodał gazu i tylko przez chwilę cieszył się prawem jazdy
NA DRODZE

Zaledwie 10 dni temu zdał egzamin na prawo jazdy. Młody kierowca pędził po ulicach Chełma z prędkością ponad 100 km/h.

Kościół pobernardyński skrywa wiele tajemnic. Są też zacheuszki
HISTORIA

Prace konserwatorskie w kościele pobernardyńskim odkrywają coraz nowe tajemnice. Tym razem odkryto zabytkowe zacheuszki.

Pacjent dializowany w nowej Stacji Hemodializ w USK nr 4 w Lublinie
Nefrologia

Leczenie nerek na miarę XXI wieku. Eksperci z całej Polski przyjadą do Lublina

Jak nauka wpłynęła na diagnostykę i leczenie schorzeń nerek? O tym specjaliści podyskutują podczas XXVIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Wakacje od wojny. Dzieci z Ukrainy na Roztoczu. Zaprosiła je Caritas
ZDJĘCIA

Bazę mieli w Krasnobrodzie, ale jeździli stąd w różne zakątki Roztocza i województwa. 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy zakończyła właśnie dwutygodniowy turnus wytchnieniowy.

Demba Ba z Senegalu może dołączyć do Motoru Lublin

Drugi piłkarz z Senegalu może trafić do Motoru Lublin

Kolejne plotki transferowe odnośnie beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Jak donosi portal dsports.sn Motor Lublin może wkrótce podpisać umowę z zawodnikiem z Senegalu – Demba Ba, który występuje obecnie w drużynie AS Pikine.